ua en ru

Банк Японії продовжує програму стимулювання

Банк Японії залишив свою грошово-кредитну політику без змін дев'ятий раз підряд, з тих пір, як він почав свою масштабну програму стимулювання на початку квітня.

Банк Японії залишив свою грошово-кредитну політику без змін дев'ятий раз підряд, з тих пір, як він почав свою масштабну програму стимулювання на початку квітня. Про це повідомляє "Росія 24".

Рішення було ухвалене, незважаючи на уповільнення зростання в третій за величиню економіці в світі, а також складну економічну ситуацію в країнах з економікою, що розвивається, що обмежило експорт Японії.

Зростання в липні-вересні в річному виразі на рівні 1,9% чиновники розглядають як тимчасове уповільнення.

Економіка країни "відновлюється поступово і помірно", наголошується в заяві за підсумками дводенного засідання.

У Банці Японії вважають, що зарубіжні економіки зараз ростуть "помірно", що дещо оптимістичніше, ніж формулювання "поступово", яка використовувалася минулого місяця. Проте, в деяких країнах наголошуються слабкі результати.

ЦБ зберіг свою позицію відносно експорту, кажучи, що він "в цілому відновлюється".
Чиновники прогнозують, що споживчі ціни продовжать поступово рости.

Як очікується, споживчі ціни виростуть на 1,9% у фінансовому році, який почнеться в квітні 2015 р.

Зараз банк купує державні облігації всіх термінів погашення. Минулого місяця регулятор підтвердив мету по збільшенню обсягу держоблігацій на балансі на рівні 50 трлн ієн, по ETF показник підтверджений на рівні 1 трлн ієн, а для фондів нерухомості - на рівні 30 млрд ієн. При цьому ЦБ купує також корпоративні облігації, і він продовжить викуп цих активів до тих пір, поки їхній обсяг на балансі не досягне 3,2 трлн ієн.

Згідно з планами, грошова база ростиме на 60-70 трлн ієн щороку, і показник до кінця наступного року досягне 270 трлн ієн.

Нагадаємо, що мета Банку Японії - це досягнення інфляції на рівні 2% протягом двох років. Завдання, треба сказати, зовсім непросте. Особливо якщо враховувати великий обсяг державного боргу. Річ у тому, що при зростанні інфляції виростуть і ставки по облігаціях, а значить і вартість обслуговування боргу. Як боротимуться японці з цим побічним ефектом, для багатьох експертів залишається загадкою.

За прогнозом Центрального банку, японська економіка в 2013 фінансовому році, який завершиться 31 березня 2014 р., виросте на 2,7%, а наступного року темпи зростання повинні скласти 1,5%.