ua en ru

ФРС США почне згортати QЕ3 в 2013 р., але діятиме ситуативно

Федеральна резервна система США все ще має намір почати згортання програми скупки активів пізніше в 2013 р., але готова переглянути своє рішення залежно від ситуації. Так, початковий план може зазнати змін "як в один, так і в інший бік" залежно від того, як змінюватиметься економічний прогноз. З такою заявою виступив сьогодні глава ФРС Бен Бернанке перед американськими законодавцями у Вашингтоні.

Федеральна резервна система США все ще має намір почати згортання програми скупки активів пізніше в 2013 р., але готова переглянути своє рішення залежно від ситуації. Так, початковий план може зазнати змін "як в один, так і в інший бік" залежно від того, як змінюватиметься економічний прогноз. З такою заявою виступив сьогодні глава ФРС Бен Бернанке (на фото) перед американськими законодавцями у Вашингтоні.

За словами Бернанке, ФРС дотримується спочатку обумовленого курсу, згідно з яким американський Центробанк згорне програму скупки активів до середини 2014 р. при очікуваній на цей момент безробіттю в 7%. При цьому Бернанке підкреслив, що ФРС може змінити цей курс. "Програма скупки активів залежить від економічних і фінансових умов, тому ні про який "твердий курс" у її відношенні не може бути і мови", - пояснив глава ФРС.

Читайте також: Ларрі Саммерс може очолити ФРС США

Згортання програми кількісного пом'якшення може протікати швидше, якщо економічні умови будуть змінюватися швидше, або, навпаки, ФРС збереже поточний обсяг програми на рівні 85 млрд дол. на місяць протягом більш тривалого часу, якщо прогнози щодо американського ринку праці виявляться більш похмурими або рівень інфляції не виправдає очікувань ФРС, пояснив Бернанке.

Нагадаємо, з грудня 2012 р. ФРС викупляє активи приблизно на 85 млрд дол. в місяць: 45 млрд дол. - US Treasuries (третій раунд кількісного стимулювання - QЕ3), ще 40 млрд дол. - іпотечні папери. Тоді ж ФРС вперше дала вказівки, якого рівня повинні досягти макроекономічні індикатори, перш ніж розглядатиметься питання про підвищення процентних ставок. Рівень безробіття має бути не більше 6,5% за умови, що прогноз інфляції на найближчих рік-два не перевищує 2,5%.

Читайте також: ФРС США вважає ризикованим згортання QE

Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, проте ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також прогнозу по економічному зростанню США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У випадку, якщо обстановка на ринку праці покращає, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще декілька представників ФРС.

Так, МВФ вважає, що Федеральній резервній системі США слід продовжувати програму по викупу облігацій як мінімум до кінця 2013 р.

До QЕ3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши у фінансову систему 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агентств, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виняткової м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.