ua en ru

Китайський фонд став співвласником "Уралкалія"

Китайський суверенний фонд Chengdong Investment Corporation (CIC) став власником 12,5% акцій ВАТ "Уралкалій".

Китайський суверенний фонд Chengdong Investment Corporation (CIC) став власником 12,5% акцій ВАТ "Уралкалій".

"Збільшення частки відбулося в результаті конвертації в звичайні акції компанії облігацій, випущених на користь CIC компанією Wadge Holdings Limited, бенефіціарами якої є основні акціонери "Уралкалія". Сама компанія "Уралкалій" не брала участі у будь-яких угодах в рамках операції", - наголошується в повідомленні "Уралкалія".

Бенефіціарними власниками Wadge Holdings Limited є Suleyman Kerimov Foundation, співвласник холдингу "Сібуглемет" і компанії "Сильвініт" Анатолій Скуров, а також співвласник і голова ради директорів ЗАТ "Евроцемент груп" Філарет Гальчев.

У листопаді 2012 р. повідомлялося, що Wadge Holdings Limited і Fenguard Limited, бенефіціарами яких є основні акціонери "Уралкалія", випустили на користь CIC і VTB Capital облігації, конвертовані в звичайні акції "Уралкалія".

У повідомленні наголошувалося, що облігації торгуватися не будуть, і повинні бути погашені до 2014 р., а за умови повної конвертації облігації можуть бути конвертовані в 425,7 млн акцій ВАТ "Уралкалій", що становить 14,5% статутного капіталу компанії. В результаті конвертації група ВТБ могла отримати 2% акцій "Уралкалія", а китайський інвестфонд - 12,5%.

У середині вересня московський адвокат Олександр Добровінський повідомив, що Сулейман Керімов продав свою частку в компанії "Уралкалій" петербурзькому банкіру, колишньому голові Держбуду Володимиру Когану.

"Підтверджую ще раз інформацію, яку я дав минулого тижня щодо продажу акцій компанії "Уралкалій". Покупцем є Коган. Угода буде закрита протягом найближчих двох-трьох тижнів", - повідомив адвокат.

За даними на 20 серпня 2013 р. структура акціонерного капіталу ВАТ "Уралкалій" виглядала так:

Suleyman Kerimov Foundation - 21,75%;
Філарет Гальчев - 7%;
Анатолій Скуров - 4,8%;
Wadge Holdings - 12,5%;
Акції, що знаходяться у вільному обігу, в тому числі акції, придбані дочірніми компаніями "Уралкалія", і враховуються як казначейські - 53,95%.

Нагадаємо, в кінці липня "Уралкалій" оголосив про вихід з партнерства з "Білоруськалієм" і припинення експортних продажів через спільного трейдера - БКК. Єдиним каналом експортного збуту продукції був визначений "Уралкалій-Трейдинг".

ВАТ "Уралкалій" - найбільший в світі виробник калійних добрив, розробляє Верхньокамське родовище калійно-магнієвих солей в Пермському краї. Компанія забезпечує близько 20% світових поставок калійних добрив. Основні ринки збуту - Бразилія, Індія, Китай, Малайзія. 16 червня 2011 р. "Уралкалій" оголосив про завершення злиття з ВАТ "Сильвініт". Чистий прибуток ВАТ "Уралкалий" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в I півріччі 2013 р. порівняно з аналогічним періодом 2012 р. скоротився на 53% - до 397 млн дол. Чиста виручка "Уралкалія" у звітний період склала 1 млрд 348 млн дол., що на 29% менше, ніж роком раніше.