ua en ru

Російські компанії, що входять в групу ВТБ, припиняють співпрацю з Fitch

Російські компанії, що входять в групу ВТБ, припиняють свої контрактні відносини з рейтинговим агентством Fitch Ratings.

Російські компанії, що входять в групу ВТБ, в тому числі "ВТБ 24", "Банк Москви" і "ВТБ Страхування", припиняють свої контрактні відносини з рейтинговим агентством Fitch Ratings. Про це йдеться в повідомленні групи.

"Дане рішення ухвалене у зв'язку з непрофесійними діями агентства. Головна організація групи - "Банк ВТБ" - не підтримує контрактних відносин з агентством з 2012 р. З цього часу агентство не має доступу до непублічної інформації, що розкривається іншим рейтинговим агентствам, і не володіє необхідними даними для об'єктивної оцінки кредитної якості ВТБ", - пояснюється в повідомленні.

За словами заступника президента - голови правління Герберта Мооса, рейтинговий процес Fitch Ratings не є ефективним в порівнянні з іншими найбільшими міжнародними агентствами.

"Російський офіс Fitch Ratings зайняв непрофесійну позицію, привласнюючи рейтинг компаній групи ВТБ на підставі припущень, які не відповідають реальності. У такій ситуації ми прийняли цілком логічне рішення - відмовитися від роботи з Fitch Ratings в рамках групи ВТБ", - наводяться слова Мооса.

Сьогодні "Банк Москви" також повідомив, що напередодні повідомив Fitch Ratings про розірвання угоди про присвоєння та підтримці міжнародних і національних рейтингів. 24 грудня 2013 р. служба кредитних рейтингів Standard & Poor's "Банку Москви" було присвоєно довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги ВВВ - /А-2 і рейтинг за національною шкалою ruAAA. Банку також присвоєно рейтинги агентством Moody's Investors Service.

"Наявність у банку рейтингів Standard & poor's і Moody's є достатнім з точки зору потреб інвесторів та діяльності банку як емітента", - пояснили в кредитній організації.

10 січня 2014 р. Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента російського банку ВТБ до рівня BBB - зі "стабільним" прогнозом. Fitch пояснило зниження рейтингу ВТБ тим, що в агентстві розглядають активну держпідтримку банку як малоймовірну. З одного боку, йдеться у повідомленні, у ВТБ є лише обмежена сфера діяльності і не є важливого для всієї економіки Росії структурного значення. Серед інших причин зниження рейтингу - плани подальшої приватизації ВТБ і ризик збитків у зв'язку з агресивною корпоративною політикою.

Тоді в ВТБ заявили, що зниження рейтингу банку не має під собою ніякої підстави і не представляє інтересу для професіоналів ринку. Крім того, у ВТБ підкреслили, що розцінюють дії рейтингового агентства як спробу чинити тиск на банк.