ua en ru

Спред між фондовими ринками країн, що розвиваються, і США досяг максимуму з часів кризи 1998 р

Різниця фондового ринку США і ринків країн, що розвиваються, досягла максимуму з часів дефолту Росії в 1998 р. Тоді в першій половині року різниця складала 3,7 тис. пунктів. Зараз цей показник перевищує 3 тис. пунктів.

Різниця фондового ринку США і ринків країн, що розвиваються, досягла максимуму з часів дефолту Росії в 1998 р. Тоді в першій половині року різниця складала 3,7 тис. пунктів. Зараз цей показник перевищує 3 тис. пунктів, повідомляє телеканал "Росія 24".

"Ця різниця настільки велика, що рано чи пізно вона повинна скоротитися. Це можливо, наприклад, при корекції американського ринку, адже кореляція між ринками зараз знизилася", - вважає Майкл Гаєд, головний інвестиційний стратег інвестиційної компанії Pension Partner.

"Ринки, що розвиваються, впали в середньому на 10% з початку року. Значить, в цінах враховано більше негативної інформації, ніж у ринку США. З цього виходить, що вплив негативних сюрпризів на ринки, що розвиваються, набагато нижчий, ніж на американські акції", - додав він.

У 2013 р. фондовий ринок США дійсно виділяється своєю націленістю на підкорення нових висот. Трейдери за океаном ігнорують багато негативних моментів, наприклад: падіння цін на сировину, слабкість ринків, що розвиваються, і різке зростання доходностей по облігаціях.

Гаєд говорить, що поточна ситуація схожа на ту, яка передувала краху 1987 р. Тоді прибутковості також росли, а разом з ними і основний промисловий індекс Dow Jones.

Обидва основні індекси США - Dow Jones і S&Р 500 - з початку року додали приблизно по 18%, досягнувши історичних максимумів. Інвестори вибирають самий ліквідний і надійний ринок і уникають вкладень в ринки, що розвиваються. Індекс ринків MSCI Emerging Markets, що розвиваються, з початку року втратив більше 11%.

Чи має рацію Майкл Гаєд покаже час, але він настійно рекомендує купувати акції країн БРІК.

Раніше повідомлялося, що економічна активність в країнах з економікою, що розвивається, впала в липні до мінімуму з квітня 2009 року, тобто за весь період після завершення світової фінансової кризи.

Індекс менеджерів закупівель HSBC Emerging Markets, що враховує ситуацію в 16 найбільших країнах, що розвиваються, знизився в липні до 49,4 пункту з 50,6 пункту місяцем раніше. Значення індикатора нижче 50 пунктів свідчить про скорочення ділової активності.