ua en ru

В Україні індекс цін виробників у січні зріс на 0,5%

В Україні у січні 2014 р. індекс цін виробників (ІЦВ) зріс на 0,5% порівняно з груднем 2013 р. та на 1,9% порівняно з січнем 2013 р.

В Україні у січні 2014 р. індекс цін виробників (ІЦВ) зріс на 0.5% у порівнянні з груднем 2013 р. та на 1.9% у порівнянні з січнем 2013 р. Збільшення сталося переважно за рахунок підвищення вартості постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 2,2% та на 6,3% відповідно, повідомили РБК-Україна у Національному банку України.

Продовжилася поступова стабілізація цін на продукцію вітчизняної металургійної галузі (у січні зросли на 0,3%), що пов'язано із тенденціями на світових ринках, де із середини минулого року переважало зростання цін на метали. Водночас світові ціни на метали залишалися нижчими, ніж у відповідному періоді минулого року (на 3,5%), обумовлюючи відповідну зміну внутрішніх цін на металеву продукцію в річному вимірі (-1,6%).

Останні півроку триває зростання цін у галузі добування металевих руд (на 2,0% за січень), крім того, їх зростання відбувалося також у річному вимірі (на 12,7%).

Другий місяць поспіль відбулося зростання цін на хімічну продукцію (на 0,9%), хоча в річному вимірі ціни на неї знизилися на 4,5%.

Це було пов'язано з відповідною динамікою цін на хімічну продукцію на окремих світових ринках.

Ціни у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у річному вимірі зросли на 3,7% (за місяць не змінилися). Зокрема ціни у виробництві цукру зросли на 22,6%, що спричинено подорожчанням сировини для підприємств цукроваріння у зв'язку з низьким врожаєм цукрових буряків у 2013 р. (на 41,7% нижче, ніж у попередньому році).

Ціни споживчого кошика залишаються майже незмінними в річному вимірі. Незначні коливання індексу споживчих цін (ІСЦ) обумовлюються компонентами небазової інфляції, що пов'язано в основному зі зміною пропозиції товарів (зокрема за рахунок врожаю) та витрат на їх виробництво. Водночас з боку попиту тиску на ціни не відбувається, у результаті чого базова інфляція тривалий час залишається стабільною на близькому до нуля рівні, а її вплив на динаміку ІСЦ є несуттєвим.